Güvercinler sitemizde güvercinler ve kuşlar hakkında makaleler, çeşitli bilgiler yer alır. Popüler Yazılar sayfasından ilgi gören içerikleri takip edebilirsiniz. Güvercinler sitemizde aradığınızı bulmak için arama sayfamızı kullanabilirsiniz.

Çorlu Şebap Güvercinleri

Şebap kelimesi Arapçada "Genç Delikanlı" anlamına gelir. Anlamına benzer özellikleri taşıyan Şebap güvercinleri, Tekirdağ Çorlu da güvercin severlerin karşısına çıktı.

Şebap güvercinleri

Türkiye Şebap Güvercin Birliği'nin (TŞGB) yönettiği 3. Trakya Şebap Güvercin Festivali, Çorlu Yeni Sanayi Düğün Salonu'nda yapıldı. Kökeni Şanlıurfa ili olan Şebap güvercinlerini merak eden güvercinseverler, festival alanını doldurdular. Güvercin satıcıları festivale gösterilen ilgiden memnun olduklarını söylediler. Güvercin festivalinin yılda iki defa yapıldığını söyleyen Şebap güvercin yetiştiricisi Nihat Keskin, "Şebaplarda kafa ve boyun iri olacak. Göz beyaz renk, tonajı ise krem, gagası ise buğday renkli olmalı. Ayakları ise iri olur." şeklinde konuştu. İyi bir Şebap güvercininin fiyatı ırkın özelliklerini taşıma durumuna göre güvercin fiyatları 500 lira ile 20 bin lira arasında değişiyor.

Kaynak: Basın

4 Aralık 2011, Pazar, Kategori: Basında Güvercin

Copyright by Guvercinler.net
Güvercinler sitemizin bütün hakları saklıdır. Bazı materyaller ve makaleler çeşitli kaynaklardan derlenmiştir.
Sitemizde kuşlar - güvercinler hakkında net ve sade bilgiler, yazılar, resimler, çeşitli bilgiler makaleler yer almaktadır.