Güvercinler sitemizde güvercinler ve kuşlar hakkında makaleler, çeşitli bilgiler yer alır. Popüler Yazılar sayfasından ilgi gören içerikleri takip edebilirsiniz. Güvercinler sitemizde aradığınızı bulmak için arama sayfamızı kullanabilirsiniz.

Belçika'da 1,6 Milyon Euroya Posta Güvercini Satıldı

Dünyanın kalabalık ülkeleri arasında yer alan Belçika'da güvercin satışı için açık artırma düzenlendi ve bu düzenlenen açık artırmada bir ilk yaşandı ve dünyanın en pahalı güvercini olarak 1,6 milyon euroya posta güvercini satıldı.

Belçika'da 1,6 Milyon Euroya Posta Güvercini Satıldı

Belçika Pipa Güvercin Merkezi, internet üzerinden düzenlediği açık artırmada, "New Kim" isminde iki yaşında dişi bir posta güvercininin rekor rakamda fiyata alıcı bulduğunu açıkladı.

Güvercin yetiştiricisi Hok Van de Wouwer'e ait 445 güvercinin satışa çıkarıldığı belirtilen bildiride, müzayedede Çinli alıcıların "New Kim" için 1,6 milyon euro, "Mother New Kim" için 400 bin euro, "Palme Kim" için 204 bin euro, "Kimi" için 180 bin euro verdiği bildirildi.

Basına verilen açıklamada, müzayedede 157 güvercin için toplamda 4 milyon 779 bin 850 euro verildiği bildirildi.

Belçika'da 2019 yılında "Armando" adında erkek bir Flaman güvercini, 1 milyon 252 bin euroya bir Çinli almıştı. Uzun mesafe yarışlarında şampiyonluğu bulunan 5 yaşındaki posta güvercini "Armando", o dönem en pahalı güvercin olmuştu.

21 Kasım 2020, Cumartesi, Kategori: Basında Güvercin

Copyright by Guvercinler.net
Güvercinler sitemizin bütün hakları saklıdır. Bazı materyaller ve makaleler çeşitli kaynaklardan derlenmiştir.
Sitemizde kuşlar - güvercinler hakkında net ve sade bilgiler, yazılar, resimler, çeşitli bilgiler makaleler yer almaktadır.