Güvercinler sitemizde güvercinler ve kuşlar hakkında makaleler, çeşitli bilgiler yer alır. Popüler Yazılar sayfasından ilgi gören içerikleri takip edebilirsiniz. Güvercinler sitemizde aradığınızı bulmak için arama sayfamızı kullanabilirsiniz.

Deve Kuşu

Kuşlar (Aves) sınıfının, deve kuşları (Struthioniformes) takımındaki türlere verilen genel addır. Bugün yaşayan kuşların en irileridir. Vücutları 300 cm uzunluğunda, 260 cm yüksekliğindedir. Ağırlıkları 100 - 160 kg'dır. Erkekleri daha iri olabilir. Uçma yetenekleri yoktur. Uçma ve kuyruk tüyleri çok yumuşaktır. Yürümeye ve koşmaya uyum sağlamış bu hayvanlarda büyük ölçüde parmak körelmesi görülür. Dışkı ve idrar ayrı ayrı dışarıya atılır. Eşeyler arasında çok belirgin farklılıklar vardır. Otçuldurlar. Daha çok bitkisel beslenmekle birlikte, omurgasız ve küçük omurgalı hayvanları da yerler. Afrika ve Arabistan'da açık arazilerde yaşarlar. Tüylerinin değerli olması nedeniyle doğada neredeyse tükenmek üzeredirler. Bazı çiftliklerde hem korunmaya alınmışlardır hem de tüyleri için beslenmektedirler.

3 Ağustos 2008, Pazar, Kategori: Kuşlar

Copyright by Guvercinler.net
Güvercinler sitemizin bütün hakları saklıdır. Bazı materyaller ve makaleler çeşitli kaynaklardan derlenmiştir.
Sitemizde kuşlar - güvercinler hakkında net ve sade bilgiler, yazılar, resimler, çeşitli bilgiler makaleler yer almaktadır.