Güvercinler sitemizde güvercinler ve kuşlar hakkında makaleler, çeşitli bilgiler yer alır. Popüler Yazılar sayfasından ilgi gören içerikleri takip edebilirsiniz. Güvercinler sitemizde aradığınızı bulmak için arama sayfamızı kullanabilirsiniz.

Herşey Sadakat İçin

Herşey Sadakat İçinErzurum`un Pasinler ilçesinde, 25 yıldır güvercin besleyen Hayati Avuklu, ‘daha yükseğe uçsunlar ve kendisini terk etmesinler’ diye güvercinlerini alkole alıştırmış. Çocukluğundan beri güvercin beslediğini, bunun kendisi için artık bir hobi ve alışkanlık değil, hastalık olduğunu anlatan Hayati Avuklu, zamanının büyük bölümünü güvercinleri için özel olarak hazırladığı kümeste geçiriyor. Kümeste kendisi için de bir yer yapan, evli ve 3 çocuk babası Avuklu, ailesinden çok güvercinleriyle birlikte oluyor. Avuklu, daha önce beslediği yüzlerce kuşun kendisini terk ettiğini, elindeki kuşların ise yeterince uçamadığını, bu nedenle onlara rakı içirmeye başladığını söyledi. Güvercinlerini, belli saatlerde dışarıya çıkaran Avuklu, güvercinlerine önce içki içiriyor, daha sonra da onları uçuruyor.

İçkiyi içtikten sonra güvercinlerim bulutlara kadar yükseliyor ve ben de sanki onlarla birlikte bulutlara uçuyorum” diyen Avuklu, güvercinlerinin artık buna alıştıklarını söyledi. Avuklu, güvercinlerinin yeterince uçmamaları halinde sinirlendiğini de belirterek, bu durumda kendisinin bardak yediğini ve bunun bir alışkanlık olduğunu ifade etti. Kümesinde halen 30 güvercin beslediğini anlatan Avuklu, onların ilaçlarını eksik etmediğini, satın almak isteyenlerin de 20-100 milyon lira arasında bir para ödemeleri gerektiğini kaydetti.

21.3.2001 - Nethaber

21 Ağustos 2008, Perşembe, Kategori: Basında Güvercin

Copyright by Guvercinler.net
Güvercinler sitemizin bütün hakları saklıdır. Bazı materyaller ve makaleler çeşitli kaynaklardan derlenmiştir.
Sitemizde kuşlar - güvercinler hakkında net ve sade bilgiler, yazılar, resimler, çeşitli bilgiler makaleler yer almaktadır.