Güvercinler sitemizde güvercinler ve kuşlar hakkında makaleler, çeşitli bilgiler yer alır. Popüler Yazılar sayfasından ilgi gören içerikleri takip edebilirsiniz. Güvercinler sitemizde aradığınızı bulmak için arama sayfamızı kullanabilirsiniz.

Hayatını Güvercinlere Adadı

Kocaeli'de sarraflık yapan Cavit Tandemir ayırdığı bütçeyle vatandaşların bozuk gıda vererek ölümlerine neden olduğu güvercinleri besliyor.

Hayatını Güvercinlere Adadı

İzmit Belsa Plaza'da sarraflık yapan Cavit Tandemir, Belsa Plaza'nın arka bahçesinde bulunan alana gelen güvercinleri her gün sıkılmadan besliyor. Güvercinlere halk tarafından kötü muamele yapıldığını söyleyen Tandemir, güvercinlere bozuk yiyecek ve bayat ekmek atanları uzaklaştırdığını, kendisinin güvercinlere her gün buğday verdiğini söyledi. Güvercinlerin kış mevsiminde beslenme sıkıntısı çektiğini söyleyen Tandemir, "Güvercinler kışın yaklaşmasıyla yiyecek sıkıntısı çekiyor. Yiyecek bulamayan güvercinler Maalesef ölüyor. Hayvanların da yaşam hakkının olduğunu düşünerek onları insani bir görev olarak besleme ihtiyacı duyuyorum" dedi.

Güvercinlerin bozuk yiyecekler ve bayat ekmek nedeniyle telef olduklarını gördükten sonra her gün 1 liraya buğday alarak güvercinleri beslemeye başladığını belirten Tandemir, "Güvercinlere her sabah dükkanımı açınca ve her akşam dükkanımı kapatırken yiyecek veriyorum. Kovaları su ile doldurup boş alana bırakıyorum. Güvercinlerin hem yem ihtiyacını karşılıyorum hem su ihtiyacını karşılıyorum. Güvercinlere yiyecek vermek isteyenleri ise uyarıyorum. 5 TL'ye sigara almak yerine 5 gün boyunca güvercin beslemek daha mantıklı" diyerek örnek bir davranış sergiliyor.

Kaynak: Basın

4 Aralık 2011, Pazar, Kategori: Basında Güvercin

Copyright by Guvercinler.net
Güvercinler sitemizin bütün hakları saklıdır. Bazı materyaller ve makaleler çeşitli kaynaklardan derlenmiştir.
Sitemizde kuşlar - güvercinler hakkında net ve sade bilgiler, yazılar, resimler, çeşitli bilgiler makaleler yer almaktadır.