Güvercinler sitemizde güvercinler ve kuşlar hakkında makaleler, çeşitli bilgiler yer alır. Popüler Yazılar sayfasından ilgi gören içerikleri takip edebilirsiniz. Güvercinler sitemizde aradığınızı bulmak için arama sayfamızı kullanabilirsiniz.

Güvercinleri Katlettiler

Erciyes Üniversitesi'ne ait kuşlukta beslenen 15'e yakın güvercin kimliği belirsiz kişiler tarafından öldürüldü, 450 güvercin ise çalındı. Üniversite yerleşkesi içinde bulunan Kayseri Meslek Yüksekokulu'nun yanındaki güvercinliğin, gece demir kapısının kilidini kırarak giren kişi ya da kişiler, içeride bulunan 15'e yakın güvercinin kafasını ve kanatlarını kopararak telef ettiler, 450 güvercini de çaldılar. Erciyes Üniversitesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Yaşar Elden, 2 yıl önce yaptırılan 120 metrekare büyüklüğündeki güvercinlikte, 500'e yakın evcil ve yabani güvercinin bulunduğunu, olayın sabah güvercinlere yem vermek için gelen görevli tarafından farkedildiğini söyledi. Olayın utanç verici ve insanlık dışı olduğunu ifade eden Elden, 'Sorumluları nefretle kınıyor ve bir an önce yakalanmalarını diliyoruz' dedi. Erciyes Üniversitesi Yerleşkesi'ne kurulan ve kuşluk adı da verilen güvercinlik, Rektör Prof. Dr. Mehmet Şahin'in girişimleri sonucu yaptırılmıştı.

30.5.2000 - Akşam

22 Ağustos 2008, Cuma, Kategori: Basında Güvercin

Copyright by Guvercinler.net
Güvercinler sitemizin bütün hakları saklıdır. Bazı materyaller ve makaleler çeşitli kaynaklardan derlenmiştir.
Sitemizde kuşlar - güvercinler hakkında net ve sade bilgiler, yazılar, resimler, çeşitli bilgiler makaleler yer almaktadır.