Güvercinler sitemizde güvercinler ve kuşlar hakkında makaleler, çeşitli bilgiler yer alır. Popüler Yazılar sayfasından ilgi gören içerikleri takip edebilirsiniz. Güvercinler sitemizde aradığınızı bulmak için arama sayfamızı kullanabilirsiniz.

Güvercinler Podyuma Çıktı

Güvercinler Podyuma ÇıktıMustafakemalpaşa ilçesinde yapılan güvercin güzellik yarışmasında milyarlık kuşlar göz kamaştırdı. Hayvan Sevenler Derneği tarafından düzenlenen güvercin güzellik şampiyonasına yurdun değişik yerlerinden bin kadar kuş meraklısı katıldı. CHP Bursa Milletvekili Mehmet Küçükaşık, M. Kemalpaşa Kaymakamı Orhan Evöyge, Belediye Başkanı Hayri Öztetikler'in yanı sıra çok sayıda kuşseverin heyecanla takip ettiği yarışmada milyarlık güvercinler podyuma çıktı. Yaşmaklı kategorisinde ilk 3 dereceyi İnegöllü yarışmacıların güvercinleri kazandı.

Türkiye şampiyonu olan yaşmaklı cinsi güvercinin sahibi Hasan Çetin, İstanbul'da bir meraklının kuşuna 10 milyar lira teklif ettiğini, ancak satmaya kıyamadığını söyledi.

10.1.2003 - Akşam

20 Ağustos 2008, Çarşamba, Kategori: Basında Güvercin

Copyright by Guvercinler.net
Güvercinler sitemizin bütün hakları saklıdır. Bazı materyaller ve makaleler çeşitli kaynaklardan derlenmiştir.
Sitemizde kuşlar - güvercinler hakkında net ve sade bilgiler, yazılar, resimler, çeşitli bilgiler makaleler yer almaktadır.