Güvercinler sitemizde güvercinler ve kuşlar hakkında makaleler, çeşitli bilgiler yer alır. Popüler Yazılar sayfasından ilgi gören içerikleri takip edebilirsiniz. Güvercinler sitemizde aradığınızı bulmak için arama sayfamızı kullanabilirsiniz.

Güvercin Tombalası

Güvercin Tombalasıİskambil, zar, kollu makine derken, 'mucitlerimiz' boş durmadı. Güvercin karşılığında kumar oynatarak polisi bile hayrete düşüren 7 kişi, 'suç aleti' olarak kullanıldığı ileri sürülen 33 kuş ile birlikte yakalandı.

Kasımpaşa'da, güvercin karşılığında tombala oynatan ve oynayan 7 kişi, 33 kuş ile yakalandı. Bir ihbarı değerlendiren Asayiş Şube Müdürlüğü, Ahlak ve Kumar Büro Amirliği'ne bağlı ekipler, kumar oynandığı belirlenen Tabakhane Caddesi üzerindeki bir kahvehaneye baskın düzenledi. Masada kağıt oynayan kişiler bulacağını uman polis memurları, içeri girdiklerinde masadaki güvercinlerin başında tombala çeken kişilerle karşılaştılar.

5 milyona oynuyorlardı

Güvercin karşılığı tombala oynatan işyeri sahipleri Serkan Ciğer ve Metin Kolivar ile burada oyun oynayan Alper Cengiz, Onur Deneri, Mustafa Karaahmetoğlu, Ali Sağlam ve Ahmet Şerafettin Hivel gözlem altına alındı. Kahvehanede yapılan aramada, kumar aracı olarak kullanılan 'Mardin' cinsi 33 adet değerli güvercin ele geçirildi. 'Kuşsever' kumarbazlar, polise verdikleri ifadede, 5'er milyon lira ödeyerek tombala oyununa katıldıklarını, kazananın da ortaya konan güvercinlere sahip olduğunu anlattılar. Edinilen bilgilere göre, güvercinler, cinsine ve özelliklerine göre; 2-3 milyondan, birkaç milyara kadar değişen fiyatlarla alıcı bulabiliyor.

Orhan YURTSEVER
25.11.2001 - Akşam

21 Ağustos 2008, Perşembe, Kategori: Basında Güvercin

Copyright by Guvercinler.net
Güvercinler sitemizin bütün hakları saklıdır. Bazı materyaller ve makaleler çeşitli kaynaklardan derlenmiştir.
Sitemizde kuşlar - güvercinler hakkında net ve sade bilgiler, yazılar, resimler, çeşitli bilgiler makaleler yer almaktadır.