Güvercinler sitemizde güvercinler ve kuşlar hakkında makaleler, çeşitli bilgiler yer alır. Popüler Yazılar sayfasından ilgi gören içerikleri takip edebilirsiniz. Güvercinler sitemizde aradığınızı bulmak için arama sayfamızı kullanabilirsiniz.

Eşine Kızdı Dernek Kurdu

Evde kuş beslemesine eşinin izin vermediği bir kuşsever, dernek kurdu. Kuşsever artık, eşinin istemediği kuşlarına yer buldu.

Ankara'nın Polatlı İlçesi'nde bir kişi, eşi evde kuş beslemesine izin vermeyince 'Güvercin ve Kanarya Sevenler Derneği' kurarak, kuşlarını beslemeye devam etti.

Polatlı'da, kurucusu olduğu ve kısa sürede 38 üyeye ulaşan derneğin başkanlığına getirilen Yaşar Yazıcı, küçük yaşlardan beri özellikle güvercin ve kanaryaları çok sevdiğini belirterek, 'Ne zaman yaralı bir kuş görsem, onları tedavi etmeye çalışırdım' dedi. Yaşı ilerledikçe kuşlara olan sevgisinin daha da arttığını ve bir barakada kuş beslemeye başladığını anlatan Yazıcı, şöyle konuştu:

'Fakat zamanla kuşlarımın sayısı artınca, baraka, ihtiyaçlarını karşılamaz oldu. Ben de yaklaşık 300 kuşumu alıp eve götürdüm. Bu sefer de eşim karşı çıktı. Bunun üzerine, tanıdığım hayvanseverlerle bir araya gelerek dernek kurduk. Böylece kuşlarımıza da mekan bulduk.'

Derneklerinin üye sayısının arttığını anlatan Yazıcı, 'Hayvanları seven kişilerin bu kadar çok olduğunu görmek beni duygulandırdı' diye konuştu.

12.2.2002 - Akşam

20 Ağustos 2008, Çarşamba, Kategori: Basında Güvercin

Copyright by Guvercinler.net
Güvercinler sitemizin bütün hakları saklıdır. Bazı materyaller ve makaleler çeşitli kaynaklardan derlenmiştir.
Sitemizde kuşlar - güvercinler hakkında net ve sade bilgiler, yazılar, resimler, çeşitli bilgiler makaleler yer almaktadır.