Güvercinler sitemizde güvercinler ve kuşlar hakkında makaleler, çeşitli bilgiler yer alır. Popüler Yazılar sayfasından ilgi gören içerikleri takip edebilirsiniz. Güvercinler sitemizde aradığınızı bulmak için arama sayfamızı kullanabilirsiniz.

Böyle Doping Görülmedi

BELÇİKA’DA ortaya çıkan doping skandalı akıllara durgunluk verdi. Çünkü bu skandalın konusu, ünlü bir sporcu değil, yön bulma ve en uzağa uçma yarışının kahramanları olan güvercinlerdi! Benelüks ülkelerinde milli denecek kadar çok sevilen bu amatör spora da doping gölgesi düştü. Polis, yetiştirme merkezlerinde doping maddeleri ve ilaçlı yemler buldu.

BENELÜKS ülkelerinde sadece 60 bin kişinin yetiştirici olarak ilgilendiği ve büyük ilgi çeken güvercin yarışlarında, yüz binlerce dolarlık ödül pastasından yararlanmak için kuşlara bile doping yapılması şaşkınlık yarattı. Daha önce de Belçika’da şampiyon kuşların yavrularının çalınması ve yarışma hilelerine rastlandığı bildirildi.

MURAT AĞCA
20.4.2000 - Milliyet

22 Ağustos 2008, Cuma, Kategori: Basında Güvercin

Copyright by Guvercinler.net
Güvercinler sitemizin bütün hakları saklıdır. Bazı materyaller ve makaleler çeşitli kaynaklardan derlenmiştir.
Sitemizde kuşlar - güvercinler hakkında net ve sade bilgiler, yazılar, resimler, çeşitli bilgiler makaleler yer almaktadır.