Güvercinler sitemizde güvercinler ve kuşlar hakkında makaleler, çeşitli bilgiler yer alır. Popüler Yazılar sayfasından ilgi gören içerikleri takip edebilirsiniz. Güvercinler sitemizde aradığınızı bulmak için arama sayfamızı kullanabilirsiniz.

Barkotlu Posta Güvercinleri

Barkotlu Posta GüvercinleriBarkotlu posta güvercinleri en hızlı olmak için uçacak

Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde 9 etaplık 'posta güvercinleri yarışması' yapılıyor. Güvercinler, son olarak Erzurum'dan 1.150 kilometrelik mesafe için Türkiye şampiyonluğuna havalanacak.

Manisa Posta Güvercinleri Derneği Başkanı Yaşar Güzel, final öncesi 9 etaptan oluşacak yarışmanın Manisa'dan başlayacağını belirtti. Manisa'yı temsil edecek güvercinin belirlenmesinin ardından her hafta sonu bir etabın yapılacağını aktaran Güzel, bu çerçevede, Uşak, Afyon, Emirdağ (Afyon), Çeltik (Ankara), Kulu (Konya), Kırşehir, Sarıkaya (Yozgat) ve son olarak İmranlı (Sivas) etaplarının gerçekleştirileceğini kaydetti. 9 etap içerisinde en uzun uçuşun 920 kilometreyle Sivas olacağını, bunun ardından Erzurum'da planlanan Türkiye Şampiyonası'nda ise 1.150 kilometrelik mesafenin hedeflendiğini belirten Güzel, İstanbul, Bursa ve İzmir'deki derneklerle de haberleştiklerini söyledi. Yarışma boyunca ayaklarına barkotlu bantlar takılan kuşlar, kafeslerine döndüklerinde barkot okuyucu devreye girerek, kuşun geliş saatini bilgisayar kayıtlarına girmesini sağlayacak.

22.4.2008 - Nethaber

22 Ağustos 2008, Cuma, Kategori: Basında Güvercin

Copyright by Guvercinler.net
Güvercinler sitemizin bütün hakları saklıdır. Bazı materyaller ve makaleler çeşitli kaynaklardan derlenmiştir.
Sitemizde kuşlar - güvercinler hakkında net ve sade bilgiler, yazılar, resimler, çeşitli bilgiler makaleler yer almaktadır.